Vitajte v KOSTER BAUCHEMIE AG
Hydroizolačné systémy pre profesionálov

 

 

Prečo je hydroizolácia dôležitá?

Hydroizolácia je kľúčovou súčasťou stavebných procesov. 

KÖSTER sa špecialzuje na hydroizolácie od roku 1982. Ponúkame široký sortiment hydroizolačných systémov pre stavebný priemysel od základov až po strechu. Niekedy však vznikajú problémy, ktoré si vyžadujú individuálne riešenia. To je dôvod prečo náš vysokokvalifikovaný technický tím spolupracuje s našimi zákazníkmi pri analyzovaní každej situácie s cieľom vytvoriť riešenia, ktoré spĺňajú individuálne požiadavky našich zákazníkov.

Prečo je hydroizolácia tak dôležitá? Každý rok po celom svete je obrovské množstvo peňazí investovaných do infraštruktúry, verejných a súkromných stavebných projektov. Podľa správ z celého sveta o poškodení stavebných konštrukcií sa až 80% poškodení vzťahuje na problémy v oblasti hydroizolácií. Investície do vysoko kvalitných hydroizolácií nielenže chránia konštrukčné prvky proti vniknutiu vody, ale tiež zabezpečujú efektívnosť využívania zdrojov, znižujú náklady na údržbu a zabezpečujú vysokú návratnosť investícií z dlhodobého hľadiska.

Nové stavebné projekty

Pri nových stavbách, vonkajšia hydroizolácia suterénov a hydroizolácia pod základovou doskou chráni konštrukciu proti vniknutiu vody z okolitej zeminy. TPO strešné membrány sú schopné chrániť ploché strechy 50 rokov v akomkoľvek klimatickom pásme po celom svete. Liate polymérne povlaky chránia balkóny a terasy proti nepriaznivým vplyvom počasia. Cementové materiály certifikované na styk s pitnou vodou, chránia naše zásobníky a našu pitnú vodu od okolitého prostredia. Pri komerčných stavebných projektoch sú použité dekoračné podlahy, ktoré kombinujú dizajn s ľahkou údržbou. V priemyselných prevádzkach je použitý vysoko odolný podlahový poter, ktorý počas prevádzky ochraňuje betónovú podlahu od znečistenia olejmi, kyselinami a tiež zabezpečuje šmykovú odolnosť. Tesniace tmely a injektážne gély pomáhajú pri realizácii podzemnej infraštruktúry, ako sú nové linky metra a tunely. Hydroizolačné nátery chránia budovy a infraštruktúru proti vniknutiu vody, zatiaľ čo špeciálne nátery chránia fasádu v prímorských oblastiach voči agresívnemu prostrediu a slanému vzduchu. 

Sanačné projekty

Naše cementové kryštalické hydroizolačné materiály sa využívajú v projektoch zameraných na hydroizolácie z negatívnej strany, napr. v pivniciach, tuneloch alebo pri základoch. Špeciálne rýchlo tuhnúce malty môžu dokonca zastaviť tečúcu vodu. Rýchlymi riešeniami sú clonové alebo plošné injektáže, ktoré sú schopné zaizolovať konštrukciu aj z vonkajšej strany bez priameho vstupu do budovy. Horizontálne bariéry zastavujú vzlínajúcu vlhkosť (vzlínanie) v stenách, zatiaľ čo sanačné omietky podporujú proces sušenia tým, že bránia usádzaniu solí v konštrukčných prvkoch stien. Systémy kontrolujúce vlhkosť chránia betónovú konštrukciu proti migrácií pár a zabraňujú poškodeniu podláh. Infraštruktúra formuje srdce trhu a obchodu v modernom svete, preto je dôležité v súčasnosti,ale i budúcnosti udržiavať a starať sa o železobetónové konštrukcie. Technológia injektovania trhlín je schopná opraviť prasknuté betónové konštrukcie, či už proti aktívnemu tlaku vody alebo len na obnovenie štrukturálnej pevnosti

 

Odborníci na hydroizolácie

 

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America