Hydroizolácia pod základovou doskou

1 Penetračný náter
KÖSTER Polysil TG 500
2 Hydroizolácia - hydroizolačné vrstvy
KÖSTER Deuxan 2C
KÖSTER ECB 1.5 U S
KÖSTER ECB 2.0 U S
KÖSTER NB 4000
KÖSTER KSK ALU 15
KÖSTER KSK SY 15
3 Vystužovacia sieťka
KÖSTER Glass Fiber Mesh
4 Klzná plocha

5 Vytvorenie fabionov, zaoblenie kútov a hrán
KÖSTER WP Mortar
6 Ochrana hydroizolačnej vrstvy
KÖSTER NB 1 Grey

Kompletný systém hydroizolácie nových stavieb zahŕňa aj hydroizoláciu podlahovej dosky. V porovnaní s aplikáciou na betónovú dosku, zriadenie hydroizolácie pod základovú dosku udržiava základ suchý a betón vykazuje lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Najprv sa na čistý, rovný a pevný podklad, nanáša penetračný náter KÖSTER Polysil TG 500. KÖSTER Polysil TG 500 je štandardný penetračný náter, ktorý uzatvára soli do materiálu, spevňuje povrch a vytvára lepšiu väzbu medzi hydroizolačnou vrstvou a podkladom.

Hlavná, plošná hydroizolácia z KÖSTER Deuxan 2C sa nanáša v dvoch vrstvách s vystužovacou sklotextilnou mriežkou KÖSTER Glass Fiber Mesh, vloženou do prvej vrstvy, za čerstva. Všeobecne sa odporúča vložiť medzi vrstvy sklotextilnú mriežku KÖSTER Glass Fiber Mesh, nakoľko poskytuje jednoduchú kontrolu hrúbky vrstvy a absorbuje sily vytvorené pohybom konštrukcie budovy.

Pred zaliatím základovej dosky, je potrebné položiť PE-fóliu vo dvoch vrstvách, aby plnila funkciu klznej plochy medzi hydroizoláciou a betónom. Hydroizolačnú vrstvu je potrebné chrániť, napr. vrstvou z prostého betónu. Vertikálna izolácia je pripojená k okraju hydroizolačnej vrstvy pod základovou doskou. Fabión sa vytvaruje z materiálu KÖSTER Deuxan 2C alebo použitím trojuholníkového pruhu KÖSTER KSK Triangular Ribbon.

Vždy dodržiavajte pracovný postup, uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America