Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov za studena aplikovanými, samolepiacimi izolačnými membránami

1 Utesňovanie spojov a škár
KÖSTER Quellband
2 Preparing wall/floor junction
KÖSTER NB 1 Grey
3 Vytvorenie fabionov, zaoblenie kútov a hrán
KÖSTER Repair Mortar Plus
4 Penetračný náter
KÖSTER KBE Liquid Film
5 Hydroizolácia - hydroizolačné vrstvy
KÖSTER KSK SY 15
6 Ukončenie hydroizolačnej membrány
KÖSTER KBE Liquid Film
7
KÖSTER SD Protection and Drainage Sheet 3-250

Rýchlo, čisto a ľahko: Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov za studena aplikovanou samolepiacou fóliou KÖSTER KSK. Okamžitá účinnosť bez potreby čakania na zaschnutie a s presnou kontrolou spotreby. Na čistý a pevný podklad je potrebné naniesť penetračný náter KÖSTER KBE Liquid Film. Pri teplotách pod -10 ° C je potrebné použiť náter KÖSTER KSK Primer SP bez obsahu vody. Prestupy potrubí sú utesňované pomocou prírub rezaných na mieru z KÖSTER KSK. V kritických miestach, kde je riziko zatečenia vody pod hydroizoláciu, ako sú kúty a spoje stena-podlaha, je potrebné pripraviť podklad pomocou zmesi KÖSTER NB 1 Grey a KÖSTER NB 1 Flex. Vnútorné kúty je potrebné zaobliť použitím opravnej malty KÖSTER Repair Mortar, aby sa predišlo nežiadúcemu namáhaniu pružnej hydroizolácie.

Samotná plošná hydroizolácia je vo všeobecnosti realizovaná pomocou samolepiacej fólie KÖSTER KSK SY 15 s 10 cm prekrytím okrajov. Kúty a spoje sú vyrobené podľa návodu na obale a v zmysle technických predpisov. Tieto miesta je potrebné pretrieť tekutým filmom KÖSTER KBE Liquid Film. Hornú hranu na zvislých stenách je potrebné mechanicky ukotviť pomocou úchytiek a tieto potom tiež pretrieť filmom KÖSTER KBE Liquid Film. Pri teplotách pod –10 °C sa používa fólia KÖSTER KSK AW 15 namiesto KÖSTER KSK SY 15. V takomto prípade je potrebné prekrytia okrajov, kúty a mechanické úchytky pretrieť asfaltovou pastou KÖSTER BS 1 Bitumen Paste.

Pred spätným zásypom je potrebné hydroizoláciu ochrániť pred mechanickým poškodením a sadaním použitím ochrannej a drenážnej fólie KÖSTER SD.

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America