Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov rubovou injektážou

Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov z vnútra budovy? V prípade renovácie nie je vždy možné obnažiť vonkajšie steny a základy výkopom. Napríklad tam, kde je priestor, ktorý by mal byť odkopaný, je zastavaný, bránia tomu dopravné podmienky alebo ekonomické náklady na výkopy sú príliš vysoké. V takomto prípade by ste najprv rozmýšľali o vnútornej izolácii (negatívna strana) suterénu, ale v niektorých prípadoch, ako napríklad v historických budovách alebo v budovách so špeciálnymi architektonickými požiadavkami, takéto riešenie nie je žiadúce.

V týchto prípadoch je možné použiť rubovú injektáž s KÖSTER Injection Gel G4: živica je injektovaná cez stenu z vnútra až na vonkajšiu stranu. Živica reaguje s vodou a vytvára pružnú, ale pevnú, vodonepriepustnú hmotu. Injektáž je vykonávaná špeciálnou dvojzložkovou pumpou, KÖSTER Acrylic Gel Pump, prostredníctvom patentovaných čerpadiel, Koster Gel čerpadlo, a prostredníctvom patentovaných obturátorov KÖSTER Distributor Lances. Injektážna hmota sa rozptýli na vonkajšej strane steny a v krátkom čase reaguje a vytvára hydroizolačnú vrstvu. Alternatívnou metódou je injektáž KÖSTER Injection Gel G4 priamo do stavebnej konštrukcie. Túto tzv. "výplňovú injektáž" je možné vykonávať v poréznych alebo dutinových stavebných materiáloch. KÖSTER Injection Gel G4 rovnako reaguje s vodou v konštrukcii a vytvára vodotesnú, pružnú hmotu.

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America