Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov izolačnými systémami na minerálnej báze

1 Penetračný náter
KÖSTER Polysil TG 500
2 Hydroizolácia prestupov potrubí
KÖSTER KB-Flex 200
3 Príprava spojov stena/podlaha
KÖSTER NB 1 Grey
4 Vytvorenie fabionov, zaoblenie kútov a hrán
KÖSTER Repair Mortar Plus
5 Hydroizolácia - hydroizolačné vrstvy
KÖSTER NB 4000
KÖSTER NB Elastic Grey
6 Vystužovacia tkanina
KÖSTER Glass Fiber Mesh

Minerálne tesniace suspenzie sú obzvlášť účinné hydroizolačné systémy s veľmi dobrou priľnavosťou na minerálne podklady. Nie sú ovplyvnené vlhkými povrchmi a stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou stavebnej konštrukcie, na ktorej boli aplikované. Minerálne tesniace suspenzie sú dodávané ako pasty a používajú sa bez ohľadu na to, ktorá časť budovy má byť izolovaná. Jednoducho a bezpečne sú aplikované ako pevné alebo praskliny prekleňujúce systémy.

KÖSTER Polysil TG 500 sa používa ako penetračný náter na čistý, pevný, stabilný, sadry zbavený minerálny podklad. Takto zneutralizuje soli obsiahnuté v podklade a tým je tento spevnený.

Prestupy potrubia sú izolované pomocou produktu KÖSTER KB-FLEX 200 a utesnené produktom KÖSTER KB-Fix 5. Alternatívne môžu byť tieto časti spojené s hydroizoláciou pomocou vhodných chráničiek alebo prírub.

Plošná hydroizolácia je realizovaná použitím produktu KÖSTER NB Elastic sivý alebo KÖSTER NB Elastic  biely, vo dvoch vrstvách. Medzi vrstvami KÖSTER NB Elastic sa doporučuje použiť flexibilnú sieťku KÖSTER Flex Fabric, aby bola vytvorená vysoko pružná a pevná hydroizolačná vrstva. V miestach, kde je zvýšené riziko prieniku vody za hydroizoláciu ako sú napr. spoje steny a podlahy, je aplikovaná zmes výrobkov KÖSTER NB 1 sivý a KÖSTER NB 1 Flex. Na elimináciu nežiadúceho namáhania pružnej hydroizolácie sú všetky kúty zaoblené použitím opravnej malty KÖSTER.

Pred spätným zásypom je hydroizolácia ochránená proti mechanickému poškodeniu a sadaniu použitím ochrannej a drenážnej fólie KÖSTER.

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America