Vnútorná hydroizolácia suterénov a základov na základovej doske s použitím minerálnych systémov

1 Horizontálne bariéry pre steny
KÖSTER NB 1 Grey
2 Vytvorenie fabionov, zaoblenie kútov a hrán
KÖSTER Repair Mortar Plus
3 Primer
KÖSTER Polysil TG 500
4 Hydroizolácia - hydroizolačné vrstvy
KÖSTER NB 1 Grey
5 Nivelačná hmota
KÖSTER SL Premium

Minerálne hydroizolačné systémy majú tú výhodu, že vytvoria výborné spojenie medzi hydroizoláciou a minerálnym podkladom a jednotlivé hydroizolačné vrstvy sú tiež vzájomne veľmi dobre spojené. Životnosť týchto systémov je v ideálnom prípade rovnaká ako je životnosť budovy.

Aby sa zabránilo vzlínaniu vlhkosti v stene cez kapiláry, je nevyhnutné pod stenou vytvoriť horizintálnu bariéru z KÖSTER NB 1 grey/sivý (zmiešaný s KÖSTER NB 1 Flex) alebo z materiálu KÖSTER NB Elastic, ktorý utesní trhliny. 

Na spevnenie podkladu, je tento ošetrený penetračným náterom  KÖSTER Polysil TG 500. Spoj steny s podlahou je zaoblený použitím sanačnej malty  KÖSTER, aby sa odstránilo nežiadúce pnutie v následných hydroizolačných vrstvách.

Plošná hydroizolácia je zvyčajne vytvorená z KÖSTER NB 1 Grey zmiešaného s KÖSTER NB 1 Flex. V prípade potreby veľmi rýchlej aplikácie, je potrebné použiť materiál KÖSTER NB 1 “Fast”. V prípade tlakovej vody, musí byť izolácia zhotovená  KÖSTER KD Systémom. Na ochranu povrchu je ideálny samonivelačný materiál KÖSTER SL Premium.

Alternatívne môžu byť na izoláciu základovej dosky použité aj produkty  KÖSTER NB Elastic sivý, KÖSTER NB Elastic biely alebo KÖSTER NB Elastic 1C biely, ktoré utesnia trhliny.

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America